מכללת סלע וערוץ 2 משתפים פעולה במסגרת התוכנית "עבודה עברית". בפינה הקבועה של מכללת סלע, מסבירים מנהלים מסלע, על לימודי המחשבים והעבודה בתחום. לחץ למשרות הפתוחות כרגע בסלע.

חמישה טיפים לחיילים משוחררים לבחירת מקום לימודים
בחירה נכונה של מכללה פרטית היא קריטית לעתידינו המקצועי והכלכלי. מה הדברים החשובים ביותר שיש לשים אליהם לב?
מאת: רועי רחמני, מכללת סלע

חיילים משוחררים רבים מתלבטים לגבי המקום הנכון ללמוד בו לקראת העתיד. אין ספק שמדובר בהחלטה חשובה אפילו גורלית. מעבר לעובדה שמדובר בהחלטה שתשפיע על חיינו בתקופה הקרובה ולעובדה שישנם מחירים שונים בהתאם למכללה ולמסלול הלימודים, מקום הלימודים ישפיע במידה רבה על העתיד המקצועי שלנו, על הסיכויים להתקדם בעבודה ועל המשכורת שנקבל. למרות החשיבות הרבה של החלטה זו, נוטים רבים לבחור מקום לימודים במהירות מבלי לבחון לעומק פרמטרים חשובים ועדכניים. אנו חיים בעולם דינמי ומוסדות משתנים כל העת לטובה ולצערנו גם לרעה. לכן יש לבצע סקר מעמיק של האפשרויות השונות ולא להסתפק בהכרות כללית של מה שהיה טוב לפני מספר שנים או נשמע לנו מוכר.

הכל מתחיל בבחינה עצמית

לפני שניגש לבחירת מוסד הלימודים, בחנו היטב את עצמכם. החליטו מה הם המקצועות או הכיוונים המעניינים אתכם? במה הייתם רצים לעסוק רוב חייכם? מה עניינן אתכם בבית הספר או בצבא? מה סוג ההתעסקות שמעוררת בכם חשק לעוד? אין ספק שהמשפחה, החברים והחברה באופן כללי יוצרים לחצים וסטיגמות אשר מפריעים לקבלת חלטה נכונה, אך אם רק תהיו אמיצים מספיק להחליט מה אתם באמת רוצים, מה מעניין אתכם – תוכלו להנות מקריירה מצליחה בכל תחום.

חמשת טיפי הזהב לבחירת מכללה

מצוידים בהחלטה לגבי מה תחום הלימודים המבוקש, ניגש לבחון את מירב המכללות הפרטיות המציעות לימודים בתחומים אלו.

  1. בררו מי צוות המרצים. בחנו היטב את צוות המרצים של המכללה. האנשים שילמדו אתכם ישפיעו מאוד על עתידכם המקצועי. מרצה טוב יכול לתרום המון הן לידע והן לדרך בה תשתמשו בידע זה. איך יודעים שהמרצים טובים? אנו מחפשים מרצים שיש להם נסיון מקצועי רב, מרצים העוסקים רוב הזמן בעבודה מעשית ומיעוט מהזמן בהרצאות, מרצים שבאים "מהשטח" ולא מהאקדמיה, מרצים שמעורבים בקהילה המקצועית, מרצים שכותבים ספרים ומאמרים, מרצים מבוקשים בכנסים, מרצים הנחשבים ליועצים בתעשייה ומרצים שיודעים ללמד. ואיך ניתן לברר לגבי סגל המרצים במכללה? יש לבקש את רשימת המרצים העדכנית והרלבנטית.קרוב ילוודאי שקיים סיכוי סביר, שלפחות חלק מהם יהיו המרצים שלך בפועל. יש לבדוק עד כמה הרשימה רלבנטית לגבי מסלול הלימודים שלך. עתה יש לחפש באינטרנט מידע על מרצים אלו. יש לחפש באתרים כמו Linked In, Jobsורןמים Jobs וכן פורומים מקצועיים כגון תפוז ואפילו ב-Facebook. תוכלו ללמוד רבות על הרקורד. המקצועי של המרצים. למרצים בעלי ניסיון מעשי רב יהיו קישורים לפרויקטים, מקומות עבודה, הרצאות בכנסים וכד'. אם שם המרצה לא מופיע באינטרנט בהקשרים מקצועיים יש להניח כי אינו בעל רקורד מקצועי (יש כמובן לזכור כי ייתכנו יוצאים מהכלל).
  2. שוחחו עם בוגרים. ראיינו בוגרים לגבי הלימודים ותהליך מציאת העבודה בעקבותיו. עד כמה היה לכם קשה להתקבל לעבודה? עד כמה עזרה להם המכללה בתהליך? עד כמה הלימודים קשורים למה שהם עושים היום? האם הם היו ממליצים למקום עבודתם לקלוט בוגרים של המכללה?
  3. בדקו את תוכנית הלימודים. על תוכנית הלימודים להיות עדכנית, רלבנטית, מקיפה וממוקדת בטכנולוגיה עצמה. יש לבחון את תוכנית הלימודים מול הביקושים בשוק העבודה מחד ומאידך עד כמה התוכנית מקיפה נושאים תיאורטיים של המקצוע עצמו. תוכניות קצרות הממוקדות בלימודים טכניים בלבד אינן מספיקות! על הלימודים לכלול מגוון נושאים מקצועיים שיאפשרו לכם ראייה רחבה של המקצוע ויאפשרו לכם להתמודד נכון עם תכנון ועיצוב פתרונות.
  4. בחרו במכללה עם סביבת לימודים תומכת. לימודים בסביבה תומכת, יאפשרו להם לכם ניצול יעיל של הזמן ומיצוי הפוטנציאל הטמון בכם. מה לחפש? קבוצות לימוד קטנות, שעות תרגול בהן ניתן לשאול ולהיוועץ לגבי הלימודים והפרויקטים, חלוקת תצלומי שקפים לסטודנטים, פורומי למודים מכווננים ועזרה מהמרצים. מעבר לדברים הסטנדרטים הללו בידקו האם המכללה מציעה תמיכה מיוחדת? לדוגמא במכללת סלע אנו מקליטים את השיעורים ושמים אותם online. מי שהפסיד שיעור עכב מילואים , מחלה או אילוץ אחר או מי שרוצה לחזור על החומר יכול לעשות זאת מכל מחשב ובכל זמן תוך שימוש בסיסמא שלו.
  5. השוואת המיתוג של המכללה בעולם המקצועי. "טוב שם משמן טוב". עם סיום הלימודים אנו נפנה לחפש עבודה. אחד הפרמטרים המובהקים אשר יעזרו לנו בדרך לראיון עבודה הוא שמו של המוסד בו למדנו. בשוק בו לכל משרת מתחילים, יש עשרות שולחי קורות חיים, הדבר שישפיע יותר מכל על הסיכוי לקבל זימון לראיון עבודה הוא המקום בו למדנו. יש להעניק עדיפות למוסד ששמו הולך לפניו בין אנשי המקצוע בתחום הספציפי. יש לשאול אנשי מקצוע (ורצוי ותיקים) בתחום לגבי היחס שלהם לשם של המוסדות בהם אתם מתעניינים. לעתים קרובות תגלו שמה שהציבור הרחב חושב על מוסד זה או אחר שונה מהותית ממה שאנשי המקצוע חושבים. לעתים מוסדות איכותיים וממוקדים פשוט לא מוכרים בציבור הרחב, אבל זוכים להכרה ולנקודות זכות רבות אצל אנשי המקצוע. אין להסתפק בדעה של אדם אחד או שניים יש לחפש מגוון דעות ולגבש החלטה על פי מגוון זה.

איך להתייחס למחיר הלימודים?

ראשית להשוות נכון. לבחון את המחיר לפי ההיקף של הלימודים, כלומר המחיר לשעה או לחודש. לבחון את התמורה הכוללת לאור חמשת טיפי הזהב ולא רק את המחיר האבסולוטי. אין לזלזל במחיר אבל צריך לזכור שלמכללות הטובות יש סידורי אשראי עם הבנקים ומוסדות פיננסיים אחרים המסוגלים לחלק את שכר הלימוד לתשלומים העשויים להימשך מעבר לסיום הלימודים. מעבר לכך היות שהלימודים במכללה עוסקים במקצוע עצמו, סטודנטים יכולים להתחיל לעבוד ולהרוויח כבר בזמן הלימודים.

בהצלחה !

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד ההסמכות המקצועיות והמקיפות ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר, ולקבל הסמכה בינלאומית יוקרתית
לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו עכשיו:
*סלע (*959 מטל' נייד), או 1-700-700-678