מכללת סלע וערוץ 2 משתפים פעולה במסגרת התוכנית "עבודה עברית". בפינה הקבועה של מכללת סלע, מסבירים מנהלים מסלע, על לימודי המחשבים והעבודה בתחום. לחץ למשרות הפתוחות כרגע בסלע.

תוכנית יהלו״מ - היהלום שבכתר
תוכנית לבוגרים המעניקה נקודת זינוק גבוהה יותר בכניסה לעבודה
מאת: רועי רחמני, מכללת סלע

סטאז׳ בתחום המחשבים

תוכנית יהלו״מ נועדה לתת אפשרות לבוגרי מכללת סלע ובוגרי מוסדות אחרים להיקלט לפרויקטים מתקדמים בתעשייה. התוכנית נועדה לתת לבוגרים נקודת זינוק טובה יותר אשר תעזור להם הן בכניסה לעבודה והן בהמשך. התבנית הסטנדרטית בכניסה לעבודה הינה שבוגרים, שזה עתה סיימו ללמוד, מתקבלים לעבודות בסיסיות, בטכנולוגיות היותר מיושנות. רק לאחר כשנה שנתיים של עבודה מאומצת, מקודמים המתחילים לתפקידים יותר אתגריים. תוכנית יהלו״מ נועדה להתגבר על תבנית זו ולאפשר לבוגרים מבטיחים להיקלט לפרויקטים טכנולוגיים מתקדמים, פרויקטים אשר מפותחים בטכנולוגיות היותר חדישות ובתפקידים השמורים בדרך כלל רק לבעלי ניסיון.

מה כוללת תוכנית יהלו״מ?

התוכנית כוללת סדנת סטאז׳ העוסקת בפרויקטים מעשיים. הסדנה נמשכת בין שלושה לחמישה חודשים. הסדנה כוללת ביצוע פרויקטים בסביבה תעשייתית מתקדמת ותוך עבודה עם הטכנולוגיות החדישות ביותר. במסגרת הסדנה הסטאז'רים משלימים בין שניים לארבעה פרויקטים. המנחים בסדנה הם אנשי מקצוע מהדרגה הראשונה בארץ. מדובר במנהלים דרג שניים או שלוש, מנחים בעלי ניסיון רב בניהול צוותי פתוח המסוגלים להכין את המשתתפים בצורה המיטבית לעבודה העתידית. כל משתתף זוכה לליווי צמוד ואישי על- מנת שיוכל להפיק מעצמו את המקסימום. בסיום כל פרויקט נערך Review והערכה על- ידי צוות מנוסה ברשותו של מנהל טכנולוגי בכיר מהמרכז הטכנולוגי של סלע. כבר במהלך הסדנה נשלחים המשתתפים לראיונות עבודה במטרה שעד לסיומה כולם ימצאו מקום עבודה מתאים.

למה נדרש יהלו״מ?

במבט ראשון נשאלת השאלה: מדוע להשקיע זמן בסדנת יהלו״מ כאשר ניתן להתחיל לעבוד, להשתכר ולצבור ניסיון בעבודה עצמה? אין עוררין שישנן דרכים רבות להגיע לאותן מטרות אך סדנת יהלו״מ יוצרת הזדמנויות ופותחת דלתות: 1. הסטאז׳רים בסדנת יהלו״מ עובדים ומתנסים בטכנולוגיות המתקדמות ביותר עם מנחים מובילים. ה׳דבר מאפשר למתחילים להתקבל לתפקידים מאתגרים ולעבוד עם טכנולוגיות חדישות כבר מהתחלה. בוגרי הסדנה מוערכים כבעלי ניסיון של שנה שנתיים ומתקבלים לתפקידים בהתאם. 2. חברות רבות נחשפו לפרויקט יהלו״מ ולמדו להעריך את יתרונותיו. חברות אלו מצויות בקשר רציף עם סלע ובדרך כלל פונות לסלע כמקור ראשון לבוגרים מוצלחים. דבר המאפשר לבוגרים הזדמנויות ייחודיות לעבוד בפרויקטים מתקדמים. 3. מכללת סלע מצידה מתמחה בהתאמה מרבית של פרויקטים ותפקידים לבוגרי הסדנה. כך זוכים הסטאז׳רים לא רק למקום עבודה מצוין כאם גם מקום שמתאים לאופי של כל אחת ואחד. הדבר מבטיח לסטאז׳רים יכולת להתקדם בצורה מיטבית במקום העבודה.

מי יכול להשתתף וכיצד?

הסדנה נועדה לבוגרי תוכניות לימודים בתחום מקצועות התוכנה עם ידע רחב ב׳טכנולוגיות מיקרוסופט ובעלי מוטיבציה גבוהה. הסאג׳רים יידרשו להשקיע כ-40-50 שעות בסדנה. לסדנה מתקבלים בוגרי מכללת סלע לצד בוגרי מוסדות אחרים. ניתן להגיש מועמדות על-די משלוח דוא״ל למכללת סלע, jobs10@sela.co.il. בצירוף קורות חיים ותעודות. תהליך הקליטה כולל ראיונות אישיים ומקצועיים שבסופם מתכנסת ועדת הקבלה.

כמה עולה הסדנה והאם ניתן לעבוד במקביל?

מחיר הסדנה הינו 35,000 שקל (נכון לכתיבת שורות אלו). אך בפועל רוב הסטאז׳רים אינם משלמים מאומה בזמן הסדנה. מכללת סלע מציעה מסלולים אטרקטיביים לפיהם הסטאז׳רים מתקבלים לעבודה ומחזירים את התשלום כחלק משכר העבודה שלהם. למרות שהסדנה הינה תובענית ודורשת השקעה רבה, סטאז׳רים יכולים לעבוד במקביל לסדנה. המפגשים עם המנחים נערכים בשעות אחר הצהרים וניתן לעבוד על רוב הפרויקטים גם מהבית בלילות ובסופי שבוע. במהלך הסדנה גם המכללה מציעה מגוון עבודות העוזרות לסטודנטים כלכלית. לאחר יותר מעשור בו הרצנו את תוכנית יהלו״מ ניתן לומר בוודאות שההשקעה בסדנה מאוד משתלמת, הבוגרים מרוצים והחברות שנחשפו לפרויקט חוזרות ומבקשות בוגרים.

בהצלחה !

זו ההזדמנות שלכם להצטרף לאחד ההסמכות המקצועיות והמקיפות ביותר בארץ, ללמוד מן המרצים הטובים ביותר, ולקבל הסמכה בינלאומית יוקרתית
לפרטים נוספים ותיאום פגישת ייעוץ אישית התקשרו עכשיו:
03-6176666